ملارد یکی از مناطق توانمند در بخش تولید و محصولات زراعی و کشاورزی استان تهران

بهمن خطیبی : شهرستان ملارد یکی از مناطق توانمند در بخش تولید و محصولات زراعی و کشاورزی استان تهران محسوب می شود که  در تأمین بخشی از نیازهای استان تهران و حتی کشور تأثیر گذار است. 

05 مهر 1395 0 comment

 

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری ملارد 

بهمن خطیبی با توجه به نقش سازنده عرصه کشاورزی و زراعت و تولید در حصول اهداف اقتصاد مقاومتی و تحقق سیاست های مرتبط با این عرصه اظهار داشت:شهرستان ملارد یکی از مناطق توانمند در بخش تولید و محصولات زراعی و کشاورزی استان تهران محسوب می شود که  در تأمین بخشی از نیازهای استان تهران و حتی کشور تأثیر گذار است.

فرماندار ملارد عنوان کرد:یکی از توانمندی های برجسته این خطه از غرب استان تهران به تولید قارچ معطوف می شود که با تولید سالیانه ۲۳ هزار تن، حائز رتبه اول در کشور است.

وی افزود:رتبه چهارم در تولید گوشت قرمز، رتبه نخست استانی در تولید تخم مرغ و استعداد ویژه این شهرستان در تولید شیر، بخش دیگری از ظرفیت های حائز اهمیت ملارد محسوب می شود.

فرماندار ملارد عنوان کرد:این شهرستان با ۹۳۰ کیلومتر مربع و وسعت ۷۰ هزار هکتاری عرصه منابع طبیعی، در بخش تولید داروهای گیاهی نیز توانمندی های ویژه ای دارد که با تلاش و پشتکار مضاعف می توان به موفقیت های سازنده و شایسته تری در این بخش رسید.

خطیبی گفت:با برنامه ریزی و اتخاذ تمهیدات کارآمد، شهرستان ملارد قادر است در حوزه گیاهان دارویی، نه تنها در کشور بلکه در حوزه صادرات این محصولات به کشورهای دیگر نیز نقش موثری را ایفا کند.

خطیبی در پایان افزود:امیدواریم با همیاری، یکپارچگی و همسویی دستگاه های فعال دراین شهرستان، ملارد به الگویی از پیشرفت، آبادانی و توسعه در میان شهرستان های استان تهران تبدیل شود که بدون تردید حصول چنین موفقیتی با اتکا به توانایی های بومی و درونی این خطه، غیر ممکن نخواهد بود.

موارد مرتبط