پیام شهردار ملارد به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) و عید نوروز

پیام شهردار ملارد به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) و عید نوروز

28 اسفند 1397 0 comment

 

بسم الله الرحمن الرحیم
یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال

آغاز سال ۹۸ تقارن شورانگیزی با میلاد مولی الموحدین حضرت علی علیه السلام دارد و این نوید نوروزی را می‌دهد که برایمان عدالت‌طلبی و نسیم حیات‌بخش خاندان پاک نبوی را با عطر شکوفه‌های بهاری به ارمغان می‌آورد تا جان تازه کنیم در این هوا و تحولی روح‌بخش و انسان‌ساز در این مکتب پاک داشته باشیم.
حضرت على (ع) هرروز را که در آن روز معصیت خدا نشود و گناهی انجام نگیرد، عید خوانده است
و این فرمایش اميرمؤمنان (علیه السلام) به این موضوع اشاره دارد که روز ترک گناه، روز پیروزی، پاکی و بازگشت به فطرت نخستین است.
و از امام صادق (ع) نقل است: نوروز اولین روزی است که خورشید در آن طلوع کرد و خداوند آمدوشد شب و روز را با نوروز آغاز کرد.
و همانا در توصیه‌های اهل‌بیت برای نوروز نکات بسیاری ظریفی آمده است که نمود جداناشدنی فرهنگ ایرانی اسلامی است و از برترین آنها انتظار فرج قائم آل محمد (ص) است تا بهار همیشگی عالم امکان فرارسد.
مجموعه خادمین شما در شهرداری ملارد سال نو، میلاد پربرکت حضرت علی علیه السلام و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می‌باشد را به‌تمامی همشهریان عزیز تبریک و تهنیت عرض کرده و سالی سرشار از برکت و معنویت را از درگاه خداوند متعال و سبحان برای شما عزیزان مسئلت دارد.
علی سلگی شهردار ملارد

موارد مرتبط