گزارش جامع آیین تکریم و معارفه شهردار ملارد

آیین تکریم و معارفه شهردار ملارد با حضور تقی زاده معاون عمرانی استانداری تهران، محمد محمودی شاه نشین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، توکلی کجانی فرماندار ملارد مسئولان استانی و محلی در سالن شهید طحانی برگزار شد.
گفتنی است که در این مراسم از زحمات علی سلگی شهردار پیشین قدردانی و حسین موسوی با حکم وزیر کشور به عنوان شهردار جدید معرفی شد.

19 تیر 1398 0 comment

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ملارد آیین تکریم و معارفه شهردار ملارد با حضور تقی زاده معاون عمرانی استانداری تهران، محمد محمودی شاه نشین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، توکلی کجانی فرماندار ملارد مسئولان استانی و محلی در سالن شهید طحانی برگزار شد.
گفتنی است که در این مراسم از زحمات علی سلگی شهردار پیشین قدردانی و حسین موسوی با حکم وزیر کشور به عنوان شهردار جدید معرفی شد.
در اين مراسم محمد محمودی شاه نشین نماينده مردم شهرستانهای ملارد شهریار و قدس در مجلس شوراس اسلامی  اظهار داشت: تقویت حوزه فرهنگی یکی از نیاز های فعلی کشور است که باید با توجه به اموراتی همانند مراکز آموزشی، مراکز دینی و مساجد زمینه را برای تقویت این حوزه پیش ببریم.
وی تخصیص ارزش افزوده به شهرداری ها را باعث توانمند شدن و عدم فروش پارکینگ خواند و ادامه داد: متاسفانه در گذشته شهرداری ها به ناچار برای تامین حقوق ماهیانه کارکنان خود مجبور به تراکم فروشی و فروش پارکینگ بودند که خوشبختانه واریز ارزش افزوده به شهرداری ها به این موضوع خاتمه بخشید و شهرداری ها را در برنامه ریزی های مدیریت شهری کمک شایسته ای نمود.
وی به ۲ لایحه خوب مجلس شورای اسلامی نیز اشاره کرد و افزود: بحث قانون در آمد پایدار شهرداری و دهیاریها به عنوان لایحه در دستور کار مجلس قرار گرفته که این موضوع می تواند کمک شایسته ای را برای این مجموعه ها به همراه داشته باشد و همچنین بحث اصلاح قانون انتخابات شورای اسلامی نیز یکی دیگر از لوایح خوبی است که می تواند در این زمینه مهم باشد.
محمودی شاهنشین با تاکید بر توانمندی و تجارب ارزنده موسوی شهردار منتخب ملارد گفت: خوشبختانه شورای اسلامی شهر ملارد فردی توانمند را برای مدیریت پارلمان شهری انتخاب نموده اند که امیدواریم جناب آقای موسوی با همکاری و استفاده از ظرفیت های خوب شهر ستان ملارد گام های خوب و اساسی را برای توسعه در حوزه ها مختلف شهر را بردارد.
وی یاد آور شد: ساماندهی وضعیت تقاطع چیتگر و همچنین ورود دپو که مطالعات آن تمام شده را ۲ مورد مهم خواند که شهرداری با توجه به آن می تواند بخشی از نیازهای شهر وشهروندان شهر ملارد را مرتفع سازد.
در ادامه اين مراسم فرماندار شهرستان ملارد توکلی کجاني اظهار داشت : شهردار جدید ظرف مدت یکماه برنامه های خود را برای توسعه و پیشرفت شهر اطلاع رسانی عمومی نماید.
وي افزود : مدیری موفق است که طول خدمت خودحداقل ده مدیر موفق پرورش دهد و نگران از دست دادن حايگاه و ميز خود نباشد
فرماندار ملارد در ادامه بيان كرد : هیچ ارگانی حق دخالت در انتصابات شهردار را ندارد همچنين شهردار نيز باید مدیرانی توانمند و بدون حاشیه انتصاب نماید.
توكلي كجاني در پايان ضمن ابراز خرسندي از تلاشهاي صورت گرفته در حهت رشد شهر گفت : علی رغم تمامي تلاشهای صورت گرفته، شهر دارای مشکلات فراروانی است که با ۸ ساعت کار روزانه نمیتوان عقب ماندگی های گذشته را جبران کرد .
در ادامه ملارد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با تاکید بر شفاف سازی قوانین و ایجاد اشتغال و اعتماد مردم گفت: درصدد کاهش تصدی شهرداری های استان تهران در اجرای طرح های عمرانی هستیم.
محمد تقی زاده اظهار داشت: بر اساس آمار میزان جمعیت شهر نشین استان تهران با جمعیت شهرنشین کشور برابری می کند این موضوع مسئولیت ما را در خدمت رسانی بسیار سنگین می کند.
تقی زاده افزود: آنچه که شهرداران استان تهران باید به آن توجه کنند تفکیک دو مفهوم شهروند و شهرنشین است که البته دارای تعابیری کاملاً متفاوت از هم هستند زیرا اینکه مردم شهرنشین را به افرادی شهروند که به شهر محل سکونت خود تعلق خاطر داشته باشند نیازمند ارتقای سطح کیفیت خدمات برای شرایط زیست بهتر است.
وی با اشاره به اینکه در فرآیند شهروندسازی مردم مشارکت همه جانبه شهروندان در امور تاثیر شگرفی دارد گفت: مشارکت همه جانبه مردم در امور شهر تنها به معنای پرداخت عوارض نیست بلکه این مشارکت ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی را در بر می گیرد.
تقی زاده اظهار داشت: آنچه که در ارزیابی شهرداران برای ما حائز اهمیت است در وهله نخست افزایش میزان رضایتمندی مردم در کنار داشتن خلاقیت، نوآوری، ریسک پذیری، انعطاف از سوی آنان است و افزایش رضایتمندی مردم و تکریم ارباب رجوع البته با نصب یک بنر یا استقرار میز خدمت محقق نمی شود و مردم از ما بعنوان کسانی که آنها را انتخاب کرده‌اند توقع خدمات ملموس دارند.
وی گفت: هوشمندسازی شهرها یکی از اولویت های مورد انتظار ما از شهرداران است و در عین حال یکی از ابزارهای کارآمد در توسعه شهرها محسوب می شود چرا که شهر ها به منزله موجودات زنده نیازمند توجه شهرداران به افزایش تمامی سرانه ها از جمله سرانه های فرهنگی، اجتماعی، دینی است و شهردا آن باید از نگاه تک بعدی به توسعه شهرها اجتناب کنند و اساساً توسعه  متوازن شهرها مد نظر ماست.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران افز ود: شهر ملارد به واسطه اینکه نخستین شهر غربی در استان تهران است و بمنزله پیشانی شهرهای تهران محسوب شده اولویت نخست در این شهر باید بازآفرینی بافت فرسوده باشد لذا ملارد از هر حیث می تواند برای سایر شهرها الگو محسوب شود و هر اقدام خوبی که در مدیریت شهری در ملارد صورت گرفت را می توان به کل استان تعمیم داد و در نهایت خروجی خدمات شهرداران باید منتج به افزایش رضایتمندی مردم باشد.
وی گفت: با برنامه ریزهای صورت گرفته درصدد کاهش تصدی گری شهردا ی های استان در اجرای طرح های عمرانی و مشارکت بخش خصوصی هستیم چرا که مشارکت بخش خصوصی در کنار شفاف سازی قوانین و مقررات ایجاد اشتغال و اعتماد مردم را به همراه دارد.
در پايان اين مراسم حسين موسوي شهردار جديد شهر ملارد اظهار داشت : ‎
‎در این دنیای رقابتی شهر هایی موفق خواهند بود که مدیران و تصمیم سازان آن، مسائل کلان جهانی و ملی را درک کرده باشند
‎وی اضهار داشت: در دوره تصدی شهرداری توسط اینجانب تلاش خواهد شد تا ضمن ارتقای کیفیت زندگی شهروندان، زمینه لازم برای ورود شهر ملارد به عرصه رقابت با سایر شهر های همتراز فراهم شود.
‎وی در ادامه قانون گرایی در شهرداری ها را یکی از عوامل موثر بر ترویج شهروندمداری دانست و گفت: حفظ حرمت و جایگاه قانون از جمله وظایف نمایندگان و مأموران شهرداری است که می بایست ه همکاران ما با تکیه بر اصول، معیارها و ارزشهای محوری مشترک، در مسیر خدمت رسانی هر چه مطلوب تر و شایسته تر به شهروندان گام بردارند
شهردار ملارد بیان کرد: دستیابی به شهری پایدار و هوشمند و در یک کلام شهری برای زندگی بهتر، مستلزم درک و بینشی ژرف، رویکرد و برنامه ای نو، عزم و مشارکت جمعی و در راس آنها توکل و توفیق الهی است که باید مورد توجه مدیران شهری قرار گیرد.

موسوي خاطرنشان کرد: امید است با ، همفکری و همراهی مدیران، کارشناسان و کارکنان تلاشگر شهرداری بتوانیم در مسیر اهداف شهرداری و از همه مهم تر اعتمادسازی مردم نسبت به مدیریت شهری و همچنین جلب رضایت خاطر شهروندان حرکت كنيم

شهردار شهر ملارد در ادامه ضمن تاكيد بر بازنگري طرح جامع ملارد
اظهار داشت :
بنده در مرحله اول در جايگاه كارشناس شهرداري و شهرسازي به صحبتهاي به صحبتهاي امام جمعه محترم شهر ملارد حجت الاسلام والمسلمين حسيني رسيده بودم كه شهر ملارد به عنوان يك شهر مهاجر پذير و خوابگاهي برنامه خوبي در طرح جامعه ندارد
طرح جامعي كه براي شهر ملارد با چشم انداز ١٠ ساله تهيه و در سال ١٣٩٠ ابلاغ شده جمعيت را براي سال ١٤٠٠ ، دويست و نود هزار نفر ديده است در صورتي كه
كه در همان سال بر اساس آمار سرشماري رسمي كشور ٢٩٦ هزار نفر جمعيت داشته است.
موسوي در پايان ضمن تشكر از اعتماد اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر گفت :متوليان ساخت شهر تمام شرايط را براي ساختن يك شهر خوب مهيا مي كنند و شهروندان متقابلا با تلاش و همراهي و مشاركت براي نگه داشتن يك شهر خوب بكوشند تا حفظ و ساخته شود

 

موارد مرتبط