جشنواره غذای سالم در شهر ملارد برگزار شد

به همت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ملارد جشنواره غذای سالم برگزار شد

26 تیر 1398 0 comment

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ملارد جشنواره پخت غذاهاي سنتي، محلي و سالم، با حضور شهردار ملارد، اعضای شورای اسلامی ،معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ملارد و مسئولان شهرستانی در راستای ترويج فرهنگ استفاده از غذاي سالم و آگاه سازي خانواده ها در زمينه مضرات استفاده از غذاهاي آماده و فوري، در پارک بانوان ملارد برگزار شد.
در این جشنواره شهردار ملارد به نقش بسزای بانوان در جامعه اشاره کرد وگفت: امیدواریم بتوانیم با اقدامات لازم از اوقات فراغت بانوان در حوزه های مختلف از جمله آموزشی ،فرهنگی وایجاد شادی ونشاط اجتماعی استفاده کنیم .
موسوی جوانان شهر ملارد را پویا وفعال ارزیابی کرد وگفت: افتتاح فرهنگسرای ملارد در راستای ارائه خدمات فرهنگی مناسب به شهروندان عزیز اولویت مجموعه شهرداری و اعضای شورای اسلامی ملارد می باشد.
وی به حضور اقوام ایرانی بعنوان شهروندان شهرستان ملارد اشاره کرد و اظهار داشت: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا رسم رسوم این عزیزان را در فضای شهری به منصه ظهور برسانیم‌.
در حاشیه این مراسم معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ملارد اظهار داشت : برگزاري چنين جشنواره هايي موجب سوق دادن مردم به سمت استفاده از غذاهاي سالم در جهت سلامت جامعه و كاهش انواع بيماري ها مي شود.
یاسر کرمی هدف از برگزاري اين جشنواره را ترويج استفاده از غذاي سالم عنوان كرد و افزود: در اين جشنواره 60 نفر از بانوان شهرستان ملارد حضور داشتند وبا ارائه غذاهای سنتی وسالم به رقابت پرداختند.
وي در ادامه گفت: با توجه به افزايش استفاده از غذاهاي فست فود و آماده در بين جوانان، تشويق مردم به استفاده از غذاهاي سنتي و بومي نبايد فراموش شود بلكه با فرهنگ‌ سازي و ايجاد مراكزي براي ارائه اين نوع غذاها گامي در راستاي بهبود وضعيت تغذيه و سلامت جامعه برداريم.
شایان ذکر است در پایان اين جشنواره با نظر كارشناسان، به نفرات برتر جوايز نفیسی اهدا شد .

موارد مرتبط