شهردار ملارد :راه‌اندازی سامانه برخط عوارض خودرو در شهرداری ملارد

موسوی شهردار ملارد: سامانه برخط عوارض خودرو در شهرداری ملارد راه اندازی گردید

10 شهریور 1398 0 comment

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ملارد، حسین موسوی با اعلام اینکه سامانه برخط عوارض خودرو در شهرداری ملارد امروز راه اندازی شده و در دسترس عموم قرار گرفته است تاکید کرد: فرآیند اجرای سامانه عوارض خودرو شهرداری ملارد با همکاری مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات و مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ملارد و شرکت تجارت فناوری اطلاعات همفکران، بطور رسمی آغاز به کار کرده است.

وی افزود: این پروژه بزرگ یکی از اقدامات تحقق شهر و دولت الکترونیک است و شهرداری ملارد سعی در توسعه و اجرای این سامانه با تمامی امکانات نموده است.

به گفته شهردار ملارد، این سامانه ضعف ها و کاستی سامانه های قبلی عوارض خودرو را نداشته و با توجه به اتصال آن به سامانه های اطلاعاتی و عملیاتی مرتبط، امکان پرداخت و وصول الکترونیکی عوارض وصدور غیر حضوری مفاصاحساب پرداخت عوارض مهیا شده است.

موسوی خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری از طریق اینترنت نسبت به پرداخت و اخذ مفاصاحساب اقدام کنند و این مفاصاحساب اینترنتی در زمان نقل و انتقال خودرو قابل استناد است.

وی افزود: تمامی مالکان و شهروندان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی شهرداری ملارد به نشانی www.malard.ir در بخش عوارض خودرو مراجعه و با وارد کردن شماره شناسناسه خودرو ( VIN) نسبت به مشاهده پرداخت عوارض سالیانه خودرو اقدام نموده و مفاصاحساب اینترنتی خود را حتی اگر در شهرهای دیگر اقدام به پرداخت عوارض کرده باشند که عضو این طرح باشند اخذ کنند 

همچنین ضمن اینکه جهت اطمینان از اتصال مفاصاحساب های صادره شهروندان حتی در شهرهای می توانند با مراجعه به وب سایت www.etax.ir و وارد کردن کد پیگیری مندرج بر روی مفاصاحساب از اصالت آن اطمینان حاصل نمایند.

موسوی، خاطرنشان کرد در صورت عدم پرداخت بموقع عوارض سالیانه خودرو، مالکین مشمول 2% جریمه دیرکرد بصورت ماهیانه خواهند شد که به مبلغ عوارض اضافه می شود.